KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378200
nr 1437 8200
Charlotta Liljefors
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Sträckande tranor. Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x47 cm
Charlotta Liljefors, född 1943 i Sollefteå, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 december 2021
kl 18:29:55
100 kr
200 kr
450 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
Charlotta Liljefors
Läs mer om Charlotta Liljefors